POLISYA.TODAY

ЧС-2022. Збірна України перемогла команду Боснії і Герцеговини та візьме участь у плей-офф за путівку на мундіаль

У своєму завершальному матчі групового турніру європейської кваліфікації чемпіонату світу команда Олександра Петракова здобула виїзну звитягу.

Турнірна ситуація у групі перед останнім ігровим днем склалася таким чином, що навіть перемога не гарантувала збірній України другого місця, про якийсь же інший результат узагалі не йшлося. Цього разу тренерський штаб повернувся до розстановки з двома центральними захисниками, яка загалом виявилася вдалою в недавньому спарингу з Болгарією.

Фото Павла Кубанова

На початку зустрічі господарі, які вже втратили турнірну мотивацію, але прагнули відігратися за попередні невдачі, діяли досить брудно. Підопічні Петракова на провокації не піддалися та перейшли до планомірної облоги воріт суперника. На 6-й хвилині перший момент створив Маліновський, який обіграв опонента та потужно вистрілив метрів із 20-ти — трохи невлучно. За сім хвилин приблизно з тієї ж точки пробивав Зінченко, але також дещо схибив.

Загалом перевага гостей у класі виглядала очевидною, але боснійці намагалися нівелювати цей фактор жорсткістю під час зіткнень, завзятістю та компактністю в обороні. Утім, цього не завжди вистачало, і гольові шанси Україна створювала. Після націленої передачі Соболя низом у штрафний Яремчук на якусь дещицю не дотягнувся до м’яча, перебуваючи перед самими воротами, а невдовзі удар того ж Яремчука впритул парирував екс-голкіпер луганської «Зорі» Васіль.

На 27-й хвилині огризнулися господарі — Демірович, вислизнувши з-під опіки, не зумів у дотик переправити м’яч у сітку. Українці відповіли ударом Ярмоленка, але й капітан схибив. Зрештою напружений і нервовий перший тайм завершився без голів, хоча під його завісу після кутового ледь не забили боснійці — героїчний сейв виконав Бущан.

У другій 45-хвилинці гра тривала в невисокому темпі. На 57-й хвилині Маліновський знайшов шпарину в щільному захисті балканців та віддав передачу на Яремчука, але удар форварда був заблокований. Утім, невдовзі збірна України повела в рахунку. Нарешті Циганкову вдався прохід до лицьової з гострим прострілом, м’яч рикошетом від Ярмоленка опинився перед Зінченком, і той розстріляв ворота. 0:1.

Команда Боснії і Герцеговини після пропущеного м’яча перейшла до більш активних дій та почала розкриватися. Небезпечними були подачі до штрафного українців як із гри, так і з кутових. У ці хвилини з найкращого боку проявив себе Бущан. А потім Довбик, який вийшов на заміну, у ході контратаки з передачі іншого джокера, Шапаренка, закріпив перевагу синьо-жовтих.

З огляду на поразку Фінляндії, збірна України фінішувала у групі другою та візьме участь у плей-офф за путівку на ЧС-2022. Жеребкування відбудеться 26 листопада, а плей-офф складатиметься з півфіналів (24 березня 2022 року) та фіналів (29 березня 2022 року) у форматі одноматчевих протистоянь.