POLISYA.TODAY

Малинчанин Олег Зборовський у складі збірної України з пляжного футболу вперше в історії здобуває срібло ЄЛ

Збірна України з пляжного футболу виборола срібний кубок на Суперфіналі Євроліги 2015, що завершився в Естонії. У драматичному фіналі проти чинних чемпіонів світу португальців наша команда показала яскравий комбінаційний футбол, але на жаль, поступилася з рахунком 4:5.

У першому таймі збірна України мала велику перевагу, хоча забила лише одного разу – на п’ятій хвилині після передачі з аута Олександра Корнійчука капітан київського «Гріффіна» Віктор Пантелейчук головою переправив м’яч у ворота. А перед самою перервою Хосе Марія Фонсека ударом через себе зрівняв рахунок.

У другому періоді характер нашої гри не змінився. На першій же хвилині Андрій Борсук реалізував пенальті й вивів «синьо-жовтих» вперед. Після чого Олег Зборовський (№ 9 на знімку) кілька разів пробачив суперників, а на останній хвилині тайму після передачі Дмитра Медвідя з аута Ігор Борсук блискучим ударом в падінні забив третій м’яч – 3:1.

Але португальці без бою здаватися і не думали. Вже на першій хвилині останньої дванадцятихвилинки Бельшіор після розіграшу з центра поля влучив у кут наших воріт і скоротив відстань. А за три хвилини Бернардо Мартінс влучним ударом рахунок зрівняв.

Після цього пішла нервова гра, а розв’язка матчу відбулась на останній хвилині гри. Спочатку Хосе Марія Фонсека знайшов вільний простір біля наших воріт і головою переправив м’яч у ворота – 4:3. Одразу після розіграшу з центра поля Андрій Борсук продавив оборону Португалії і був зупинений не за правилами – пенальті. Молодший брат не схибив – 4:4 і знову нічия. Додатковий час? На жаль, не судилося. Остання атака чинних чемпіонів світу, капітан португальців Руї Коімбра пробиває через себе – час вичерпано, але сирена не лунає. А біля воріт вже чергує злий геній для нашої команди, той таки Хосе Марія Фонсека, який із сиреною переправляє м’яч у ворота Гладченка. Головний тренер збірної України Євген Варениця відчайдушно намагався довести арбітрам, що сирену потрібно було давати вже кілька секунд тому. Судді довго проводять нараду, але гол зараховують – 5:4. Португалія стає чемпіоном Євроліги з пляжного футболу 2015. Україна срібна.

Збірна України вразила всю європейську спільноту бічсоккера своєю яскравою, комбінаційною грою. Наша команда блискуче провела відбірний етап до Євроліги та Суперфінал в Естонії, вперше в історії пробилася у золотий фінал і на рівних боролася з чинними чемпіонами світу. А наш капітан Ігор Борсук був визнаний організаторами найкращим гравцем Євроліги-2015, за що і отримав пам’ятний приз.